NC7WZU04P6X_F065
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NC7WZU04P6X_F065 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NC7WZU04P6X_F065 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NC7WZU04P6X_F065 |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC INVERTER 2CH 2-INP SC70-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SC-70-6 |
| Series: | 7WZU |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names: | Q3698330 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 2 |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 5.6ns @ 5V, 50pF |
| Logic Type: | Inverter |
| Logic Level - Low: | - |
| Logic Level - High: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Inverter IC 2 Channel SC-70-6 |
| Current - Quiescent (Max): | 1µA |
| Current - Output High, Low: | 8mA, 8mA |
| Base Part Number: | 7WZU04 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NC7WZU04P6X_F065, use the request quote form to request NC7WZU04P6X_F065 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NC7WZU04P6X_F065.The price and lead time for NC7WZU04P6X_F065 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NC7WZU04P6X_F065.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
