NC7SZ384M5X
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NC7SZ384M5X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NC7SZ384M5X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NC7SZ384M5X |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | NC7SZ384 Series 5.5 V Surface Mount 1-Bit Low Power Bus Switch SOT-23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.111 | $0.10 | $0.09 | $0.088 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 4 V ~ 5.5 V |
| Type: | Bus Switch |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Series: | 7SZ |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Other Names: | NC7SZ384M5XTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 1 |
| Detailed Description: | Bus Switch 1 x 1:1 SOT-23-5 |
| Current - Output High, Low: | - |
| Circuit: | 1 x 1:1 |
| Base Part Number: | 7SZ384 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NC7SZ384M5X, use the request quote form to request NC7SZ384M5X pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NC7SZ384M5X.The price and lead time for NC7SZ384M5X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NC7SZ384M5X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

