NC7SZ175P6X-F080
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NC7SZ175P6X-F080 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NC7SZ175P6X-F080 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NC7SZ175P6X-F080 |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC FF D-TYPE SNGL 1BIT SC70-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.65 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | D-Type |
| Trigger Type: | Positive Edge |
| Series: | 7SZ |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Output Type: | Non-Inverted |
| Other Names: | NC7SZ175P6X_F080 NC7SZ175P6X_F080-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Elements: | 1 |
| Number of Bits per Element: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 4ns @ 5V, 50pF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance: | 3pF |
| Function: | Reset |
| Current - Quiescent (Iq): | 1µA |
| Current - Output High, Low: | 32mA, 32mA |
| Clock Frequency: | 175MHz |
| Base Part Number: | 7SZ175 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NC7SZ175P6X-F080, use the request quote form to request NC7SZ175P6X-F080 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NC7SZ175P6X-F080.The price and lead time for NC7SZ175P6X-F080 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NC7SZ175P6X-F080.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
