NC7SV14P5X
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NC7SV14P5X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NC7SV14P5X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NC7SV14P5X |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | NC7SV14 Series 3.6 V TinyLogic ULP-A Inverter with Schmitt Trigger Input-SC-70-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.281 | $0.254 | $0.229 | $0.224 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 0.9 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SC-70-5 |
| Series: | 7SV |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Other Names: | NC7SV14P5X-ND NC7SV14P5XTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 1 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 3.3ns @ 3V, 30pF |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Logic Type: | Inverter |
| Logic Level - Low: | 0.1 V ~ 0.6 V |
| Logic Level - High: | 0.7 V ~ 2.2 V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Schmitt Trigger |
| Detailed Description: | Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger SC-70-5 |
| Current - Quiescent (Max): | 900nA |
| Current - Output High, Low: | 24mA, 24mA |
| Base Part Number: | 7SV14 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NC7SV14P5X, use the request quote form to request NC7SV14P5X pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NC7SV14P5X.The price and lead time for NC7SV14P5X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NC7SV14P5X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

