NC7ST32M5X_F065
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NC7ST32M5X_F065 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NC7ST32M5X_F065 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NC7ST32M5X_F065 |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC GATE OR 1CH 2-INP SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Series: | 7ST |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 2 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 26ns @ 5.5V, 50pF |
| Logic Type: | OR Gate |
| Logic Level - Low: | 0.8V |
| Logic Level - High: | 2V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | OR Gate IC 1 Channel SOT-23-5 |
| Current - Quiescent (Max): | 1µA |
| Current - Output High, Low: | 2mA, 2mA |
| Base Part Number: | 7ST32 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NC7ST32M5X_F065, use the request quote form to request NC7ST32M5X_F065 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NC7ST32M5X_F065.The price and lead time for NC7ST32M5X_F065 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NC7ST32M5X_F065.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
