NC7S04P5X_F40
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NC7S04P5X_F40 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NC7S04P5X_F40 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NC7S04P5X_F40 |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC INVERTER 1CH 1-INP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2 V ~ 6 V |
|---|---|
| Series: | 7S |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 1 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 17ns @ 6V, 50pF |
| Logic Type: | Inverter |
| Logic Level - Low: | 0.5V |
| Logic Level - High: | 1.5V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Inverter IC 1 Channel |
| Current - Quiescent (Max): | 1µA |
| Current - Output High, Low: | 2.6mA, 2.6mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NC7S04P5X_F40, use the request quote form to request NC7S04P5X_F40 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NC7S04P5X_F40.The price and lead time for NC7S04P5X_F40 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NC7S04P5X_F40.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
