NC50
HellermannTyton
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NC50 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NC50 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NC50 |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Description | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 200000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.055 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.236" (6.00mm) |
|---|---|
| Type Attributes: | Half |
| Type: | Clip, U-Type |
| Series: | NC |
| Screw Size: | - |
| Panel Thickness: | - |
| Panel Hole Size: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 148-00007 89306028260 NC5 |
| Opening Size: | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type: | Fastener |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Thickness: | - |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Material: | Polyethylene (PE) |
| Length: | 0.469" (11.91mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.264" (6.70mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Cable Clip, U-Type Black Fastener 0.197" (5.00mm) |
| Color: | Black |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Adhesive: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NC50, use the request quote form to request NC50 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NC50.The price and lead time for NC50 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NC50.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


