NC121366A
Keystone Electronics Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NC121366A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NC121366A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NC121366A |
|---|---|
| Manufacturer | Keystone Electronics Corp. |
| Description | HEX STANDOFF #6-32 ALUMINUM 3" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.54 | $1.401 | $1.316 | $1.258 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $1.201 | $1.087 | $1.001 | $0.858 | ||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Type: | Hex Standoff |
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Series: | - |
| Screw, Thread Size: | #6-32 |
| Plating: | Iridite |
| Other Names: | 36-NC121366A NC121366A-ND Q4000508 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Aluminum |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Length - Overall: | 3.000" (76.20mm) 3" |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gender: | Female, Female |
| Features: | - |
| Diameter - Outside: | 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex |
| Diameter - Inside: | - |
| Detailed Description: | Hex Standoff Threaded #6-32 Aluminum 3.000" (76.20mm) 3" |
| Color: | - |
| Between Board Height: | 3.000" (76.20mm) 3" |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NC121366A, use the request quote form to request NC121366A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NC121366A.The price and lead time for NC121366A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NC121366A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



