NC111112A
Keystone Electronics Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NC111112A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NC111112A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NC111112A |
|---|---|
| Manufacturer | Keystone Electronics Corp. |
| Description | ROUND SPACER #2 ALUMINUM 3/8" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.438 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Type: | Round Spacer |
| Threaded/Unthreaded: | Unthreaded |
| Series: | - |
| Screw, Thread Size: | #2 |
| Plating: | Iridite |
| Other Names: | 36-NC111112A NC111112A-ND Q2430079C T2060602C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Aluminum |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Length - Overall: | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gender: | Female, Female |
| Features: | - |
| Diameter - Outside: | 0.188" (4.78mm) 3/16" |
| Diameter - Inside: | 0.091" (2.31mm) |
| Detailed Description: | Round Spacer Unthreaded #2 Aluminum 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Color: | - |
| Between Board Height: | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NC111112A, use the request quote form to request NC111112A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NC111112A.The price and lead time for NC111112A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NC111112A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

