NBSG53AMNG
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NBSG53AMNG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NBSG53AMNG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NBSG53AMNG |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | 2.5 V / 3.3 V Selectable Differential Clock / Data D Flip-Flop / Clock Divider with Reset and OLS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $36.617 | $33.052 | $29.812 | $29.164 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | -2.375 V ~ -3.465 V |
|---|---|
| Type: | D-Type |
| Trigger Type: | Positive, Negative |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | Differential |
| Other Names: | NBSG53AMNGOS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Elements: | 1 |
| Number of Bits per Element: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Reset |
| Current - Quiescent (Iq): | 59mA |
| Current - Output High, Low: | - |
| Clock Frequency: | 8GHz |
| Base Part Number: | NBSG53A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NBSG53AMNG, use the request quote form to request NBSG53AMNG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NBSG53AMNG.The price and lead time for NBSG53AMNG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NBSG53AMNG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
