NBPLLNN060PGUNV
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NBPLLNN060PGUNV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NBPLLNN060PGUNV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NBPLLNN060PGUNV |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | SENSOR 60 PSIG UNAMPLIFIED SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $9.83 | $8.626 | $7.763 | $6.90 | ||
| 50 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $6.383 | $5.52 | $5.175 | $4.83 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 12 V |
|---|---|
| Termination Style: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | NBP |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Port Style: | Barbless |
| Port Size: | Male - 0.13" (3.18mm) Tube |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead, Top Port |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 105 mV (5V) |
| Other Names: | 480-5536 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Operating Pressure: | 60 PSI (413.69 kPa) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Maximum Pressure: | 120 PSI (827.37 kPa) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Pressure Sensor 60 PSI (413.69 kPa) Vented Gauge Male - 0.13" (3.18mm) Tube 0 mV ~ 105 mV (5V) 6-SMD, No Lead, Top Port |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NBPLLNN060PGUNV, use the request quote form to request NBPLLNN060PGUNV pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NBPLLNN060PGUNV.The price and lead time for NBPLLNN060PGUNV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NBPLLNN060PGUNV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
