NBPLANN030PAUNV
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NBPLANN030PAUNV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NBPLANN030PAUNV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NBPLANN030PAUNV |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | SENSOR 30 PSIA UNAMPLIFIED SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $9.83 | $8.626 | $7.763 | $6.90 | ||
| 50 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $6.383 | $5.52 | $5.175 | $4.83 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 12 V |
|---|---|
| Termination Style: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | NBP |
| Pressure Type: | Absolute |
| Port Style: | Barbed |
| Port Size: | Male - 0.11" (2.74mm) Tube |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead, Top Port |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 105 mV (5V) |
| Other Names: | 480-5539 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Operating Pressure: | 30 PSI (206.84 kPa) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Maximum Pressure: | 60 PSI (413.69 kPa) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Pressure Sensor 30 PSI (206.84 kPa) Absolute Male - 0.11" (2.74mm) Tube 0 mV ~ 105 mV (5V) 6-SMD, No Lead, Top Port |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NBPLANN030PAUNV, use the request quote form to request NBPLANN030PAUNV pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NBPLANN030PAUNV.The price and lead time for NBPLANN030PAUNV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NBPLANN030PAUNV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

