NBC-10352
Bud Industries, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NBC-10352 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NBC-10352 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NBC-10352 |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | BOX ABS/PC GRAY 32.05"LX24.18"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 28 lbs (12.7kg) |
|---|---|
| Thickness: | 0.200" (5.08mm) |
| Size / Dimension: | 32.050" L x 24.180" W (814.07mm x 614.17mm) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Series: | NBC |
| Ratings: | IP66, NEMA 1,2,4,4X,12,13 |
| Other Names: | NBC 10352 NBC10352 |
| Material Flammability Rating: | UL94 5VB |
| Material: | Plastic, ABS/PC Blend |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 11.125" (282.58mm) |
| Features: | PCB Supports, Non-Metallic Hinges |
| Detailed Description: | Box Plastic, ABS/PC Blend Gray Hinged Door, Lid 32.050" L x 24.180" W (814.07mm x 614.17mm) X 11.125" (282.58mm) |
| Design: | Hinged Door, Lid |
| Container Type: | Box |
| Color: | Gray |
| Area (L x W): | 775 in² (5000 cm²) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NBC-10352, use the request quote form to request NBC-10352 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NBC-10352.The price and lead time for NBC-10352 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NBC-10352.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
