NB7NPQ701MMTTBG
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NB7NPQ701MMTTBG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NB7NPQ701MMTTBG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NB7NPQ701MMTTBG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC REDRIVER 1 CHAN USB 8WDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.89 | $2.593 | $2.084 | $1.712 | $1.419 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
|---|---|
| Type: | Buffer, ReDriver |
| Supplier Device Package: | 8-WDFN (2x2) |
| Signal Conditioning: | Input Equalization, Output De-Emphasis |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Output: | CML |
| Other Names: | NB7NPQ701MMTTBGOSCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | CML |
| Detailed Description: | Buffer, ReDriver 1 Channel 10Gbps 8-WDFN (2x2) |
| Delay Time: | 150ps |
| Data Rate (Max): | 10Gbps |
| Current - Supply: | 70mA |
| Capacitance - Input: | 1.25pF |
| Applications: | USB |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NB7NPQ701MMTTBG, use the request quote form to request NB7NPQ701MMTTBG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NB7NPQ701MMTTBG.The price and lead time for NB7NPQ701MMTTBG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NB7NPQ701MMTTBG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
