NB6L16D
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NB6L16D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NB6L16D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NB6L16D |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | NB Series 3.3 V 6 GHz Multilevel Input Differential LVPECL/LVNECL Clock SOIC-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $7.174 | $6.476 | $5.841 | $5.714 | ||
Specifications
Data sheet
| Translator Type: | Mixed Signal |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | Differential |
| Output Signal: | ECL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input Signal: | CML, LVCMOS, LVDS, LVNECL, LVPECL, LVTTL |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Mixed Signal Translator Unidirectional 1 Circuit 1 Channel 6Gbps 8-SOIC |
| Data Rate: | 6Gbps |
| Channels per Circuit: | 1 |
| Channel Type: | Unidirectional |
| Base Part Number: | NB6L16 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NB6L16D, use the request quote form to request NB6L16D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NB6L16D.The price and lead time for NB6L16D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NB6L16D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
