NB5Q-TW01B
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NB5Q-TW01B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NB5Q-TW01B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NB5Q-TW01B |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | HMI TOUCHSCREEN 5.6" COLOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $799.39 | $744.255 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 24VDC |
|---|---|
| Type: | Touchscreen |
| Size - Display: | 5.6" |
| Series: | NB |
| Other Names: | NB5Q-TW01B-ND NB5QTW01B Z7962 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Ingress Protection: | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| For Use With/Related Products: | Multiple Manufacturer, Multiple Product |
| Features: | Memory Card Interface |
| Display Type: | Color |
| Case Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NB5Q-TW01B, use the request quote form to request NB5Q-TW01B pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NB5Q-TW01B.The price and lead time for NB5Q-TW01B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NB5Q-TW01B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




