NB3N106KMNG
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NB3N106KMNG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NB3N106KMNG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NB3N106KMNG |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | NB3N106K Series 3.3 V 400 MHz Differential 1: 6 Fanout Clock Driver QFN-24 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $11.378 | $10.271 | $9.264 | $9.062 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution) |
| Supplier Device Package: | 24-QFN (4x4) |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:6 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Output: | HCSL, LVDS |
| Other Names: | NB3N106KMNG-ND NB3N106KMNGOS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL |
| Frequency - Max: | 400MHz |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Detailed Description: | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:6 400MHz 24-VFQFN Exposed Pad |
| Base Part Number: | NB3N106 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NB3N106KMNG, use the request quote form to request NB3N106KMNG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NB3N106KMNG.The price and lead time for NB3N106KMNG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NB3N106KMNG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
