N74F573DB,112
Buy N74F573DB,112 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. N74F573DB,112
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description IC DTYPE LATCH OCTAL 20SSOP
Data sheet
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Supplier Device Package:20-SSOP
Series:74F
Packaging:Tube
Package / Case:20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Output Type:Tri-State
Other Names:935198670112
N74F573DB
N74F573DB-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Logic Type:D-Type Transparent Latch
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Independent Circuits:1
Detailed Description:D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SSOP
Delay Time - Propagation:3.5ns
Current - Output High, Low:3mA, 24mA