N74F399D,623
Buy N74F399D,623 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. N74F399D,623
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description IC REGISTER QUAD 2PORT 16SOIC
Data sheet
Voltage Supply Source:Single Supply
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Type:Multiplexer
Supplier Device Package:16-SO
Series:74F
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Other Names:933779140623
N74F399D-T
N74F399D-T-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Independent Circuits:1
Detailed Description:Multiplexer 4 x 2:1 16-SO
Current - Output High, Low:1mA, 20mA