N0300N-T1B-AT
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy N0300N-T1B-AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. N0300N-T1B-AT
Manufacturer Renesas
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 49440 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:-
Vgs (Max):±20V
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package:SC-96-3, Thin Mini Mold
Series:-
Rds On (Max) @ Id, Vgs:50 mOhm @ 2A, 10V
Power Dissipation (Max):1.25W (Ta)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-96
Operating Temperature:150°C
Mounting Type:Surface Mount
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:350pF @ 10V
FET Type:N-Channel
FET Feature:-
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):4.5V, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss):30V
Detailed Description:N-Channel 30V 4.5A (Ta) 1.25W (Ta) Surface Mount SC-96-3, Thin Mini Mold
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:4.5A (Ta)