MZA1210D241C
TDK Corporation
MZA1210D241C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MZA1210D241C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MZA1210D241C
Manufacturer TDK Corporation
Description FERRITE BEAD 240 OHM 0504 2LN
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Size / Dimension:0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Series:MZA
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0504 (1210 Metric), Array, 4 PC Pad
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:240 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.024" (0.60mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):1.2 Ohm
Current Rating (Max):50mA