MXSMCJ130CAE3
Microsemi
MXSMCJ130CAE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MXSMCJ130CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXSMCJ130CAE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 130V 209V DO214AB
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):130V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:209V
Voltage - Breakdown (Min):144V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:1086-14512
1086-14512-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):7.2A