MXSMBJ8.5CAE3
Microsemi
MXSMBJ8.5CAE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MXSMBJ8.5CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXSMBJ8.5CAE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 8.5V 14.4V DO214AA
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):8.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:14.4V
Voltage - Breakdown (Min):9.44V
Type:Zener
Supplier Device Package:SMBJ (DO-214AA)
Series:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Bulk
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:1086-14174
1086-14174-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):41.7A