MXSMBG2K4.5E3
Microsemi
MXSMBG2K4.5E3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MXSMBG2K4.5E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXSMBG2K4.5E3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 4.5V 6.6V DO215AA
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):4.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:6.6V
Voltage - Breakdown (Min):5.4V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:2000W (2kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:DO-215AA, SMB Gull Wing
Other Names:1086-13890
1086-13890-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):10A (8/20µs)