MXSMBG170CAE3
Microsemi
MXSMBG170CAE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MXSMBG170CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXSMBG170CAE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 170V 275V DO215AA
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):170V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:275V
Voltage - Breakdown (Min):189V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Bulk
Package / Case:DO-215AA, SMB Gull Wing
Other Names:1086-13854
1086-13854-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.2A