MXPLAD6.5KP170CA
Buy MXPLAD6.5KP170CA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXPLAD6.5KP170CA
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 170V 275V PLAD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):170V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:275V
Voltage - Breakdown (Min):189V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:6500W (6.5kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-13581
1086-13581-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):23.6A