MXPLAD6.5KP130A
Buy MXPLAD6.5KP130A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXPLAD6.5KP130A
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 130V 209V PLAD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):130V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:209V
Voltage - Breakdown (Min):144V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:6500W (6.5kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-13551
1086-13551-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):31.1A