MXLSMCJLCE8.5AE3
Microsemi
MXLSMCJLCE8.5AE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MXLSMCJLCE8.5AE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXLSMCJLCE8.5AE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 8.5V 14.4V DO214AB
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):8.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:14.4V
Voltage - Breakdown (Min):9.44V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:1086-12304
1086-12304-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Capacitance @ Frequency:100pF @ 1MHz