MXLRT100KP45AE3
Microsemi
MXLRT100KP45AE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MXLRT100KP45AE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXLRT100KP45AE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 45V 88.5V CASE 5A
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):45V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:88.5V
Voltage - Breakdown (Min):50V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:Case 5A (DO-204AR)
Series:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:100000W (100kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:DO-204AR, Axial
Other Names:1086-11308
1086-11308-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)