MXLPLAD6.5KP75AE3
Buy MXLPLAD6.5KP75AE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXLPLAD6.5KP75AE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 75V 121V PLAD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):75V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:121V
Voltage - Breakdown (Min):83.3V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:6500W (6.5kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-11220
1086-11220-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):53.7A