MXLPLAD30KP85CAE3
Buy MXLPLAD30KP85CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXLPLAD30KP85CAE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 85V 137V PLAD
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):85V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:137V
Voltage - Breakdown (Min):94.4V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-11078
1086-11078-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):216A