MXLPLAD30KP60CAE3
Buy MXLPLAD30KP60CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXLPLAD30KP60CAE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 60V 96.8V PLAD
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:96.8V
Voltage - Breakdown (Min):66.7V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-11058
1086-11058-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):312A