MXLPLAD30KP16AE3
Buy MXLPLAD30KP16AE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXLPLAD30KP16AE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 16V 27.2V PLAD
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:27.2V
Voltage - Breakdown (Min):17.8V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-10948
1086-10948-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1101A (1.101kA)