MXLPLAD15KP7.5CAE3
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MXLPLAD15KP7.5CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXLPLAD15KP7.5CAE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 7.5V 12.9V PLAD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):7.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12.9V
Voltage - Breakdown (Min):8.33V
Type:Zener
Supplier Device Package:PLAD
Series:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-10882
1086-10882-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1164A (1.164kA)