MXLP5KE20CAE3
Microsemi
MXLP5KE20CAE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MXLP5KE20CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXLP5KE20CAE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 20V 32.4V DO204AL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:32.4V
Voltage - Breakdown (Min):22.2V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-204AL (DO-41)
Series:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:500W
Packaging:Bulk
Package / Case:DO-204AL, DO-41, Axial
Other Names:1086-10470
1086-10470-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):15.4A