MXL1.5KE110A
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MXL1.5KE110A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MXL1.5KE110A
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 94V 152V CASE-1
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):94V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:152V
Voltage - Breakdown (Min):105V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:CASE-1
Series:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:DO-201AA, DO-27, Axial
Other Names:1086-9603
1086-9603-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):9.9A