MVY10VE682MM22TR
Nippon Chemi-Con
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MVY10VE682MM22TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MVY10VE682MM22TR
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 6800UF 20% 10V SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Series:MVY
Ripple Current @ High Frequency:1.75A @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tray
Package / Case:Radial, Can - SMD
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Impedance:38 mOhms
Height - Seated (Max):0.846" (21.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:6800µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:6800µF