MUBW100-06A8
IXYS Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MUBW100-06A8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MUBW100-06A8
Manufacturer IXYS Corporation
Description MODULE IGBT CBI E3
(In US Dollars)
5 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):600V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.5V @ 15V, 100A
Supplier Device Package:E3
Series:-
Power - Max:410W
Package / Case:E3
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor:Yes
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Capacitance (Cies) @ Vce:4.3nF @ 25V
Input:Three Phase Bridge Rectifier
IGBT Type:NPT
Detailed Description:IGBT Module NPT Three Phase Inverter with Brake 600V 125A 410W Chassis Mount E3
Current - Collector Cutoff (Max):1.4mA
Current - Collector (Ic) (Max):125A