MU1K000/20K00BA
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MU1K000/20K00BA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MU1K000/20K00BA
Manufacturer Vishay Precision Group
Description MU1K000/20K00BA
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:MU
Resistor-Ratio-Drift:±5 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:±0.05%
Resistance (Ohms):1k, 20k
Power Per Element:50mW
Packaging:Bulk
Package / Case:1210 (3225 Metric), J-Lead
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:3
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Detailed Description:1k, 20k Ohm ±0.1% 50mW Power Per Element Voltage Divider Resistor Network/Array ±5ppm/°C 1210 (3225 Metric), J-Lead