MU14-47PK-A
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MU14-47PK-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MU14-47PK-A
Manufacturer 3M
Description CONN WIRE PIN 14-16AWG SCOTCHLOK
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:14-16 AWG
Termination:Crimp
Series:Scotchlok™
Pin Diameter:Circular - 0.080" (2.03mm) Dia
Packaging:Bulk
Other Names:00051128574416
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Insulation:-
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Termination:0.260" (6.60mm)
Length - Pin:0.470" (11.94mm)
Length - Overall:0.730" (18.54mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insulation Diameter:-
Insulation:Non-Insulated
Features:Butted Seam
Diameter - Barrel OD:-
Diameter - Barrel ID:0.090" (2.29mm)