MSO206NLR
Mallory Sonalert Products
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MSO206NLR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MSO206NLR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MSO206NLR |
|---|---|
| Manufacturer | Mallory Sonalert Products |
| Description | AUDIO PIEZO IND 2-6V PNL MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $13.42 | $10.677 | $9.739 | $9.09 | $9.018 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Range: | 2 ~ 6V |
|---|---|
| Termination: | Wire Leads |
| Technology: | Piezo |
| Sound Pressure Level (SPL): | 90dB @ 2V, 30cm |
| Size / Dimension: | 0.906" L x 0.906" W (23.00mm x 23.00mm) |
| Series: | MSO |
| Ratings: | - |
| Port Location: | Top |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 458-1175 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 65°C |
| Operating Mode: | Single Tone |
| Mounting Type: | Custom |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type: | DC |
| Height - Seated (Max): | 0.535" (13.60mm) |
| Frequency: | 3.5kHz |
| Duration: | - |
| Driver Circuitry: | Indicator, Internally Driven |
| Detailed Description: | Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 30mA 3.5kHz 90dB @ 2V, 30cm Custom Wire Leads |
| Current - Supply: | 30mA |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MSO206NLR, use the request quote form to request MSO206NLR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MSO206NLR.The price and lead time for MSO206NLR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MSO206NLR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

