MSI1769H48B1+7-BBR
Mechatronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MSI1769H48B1+7-BBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MSI1769H48B1+7-BBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MSI1769H48B1+7-BBR |
|---|---|
| Manufacturer | Mechatronics |
| Description | FAN IMP MTRZD 175X69MM 48VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $87.54 | $78.782 | $77.614 | $72.946 | $71.195 | |
Specifications
Data sheet
| Width: | 69.00mm |
|---|---|
| Weight: | 2.9 lbs (1.3kg) |
| Voltage Range: | - |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Static Pressure: | 1.800 in H2O (448.4 Pa) |
| Size / Dimension: | Round - 175mm Dia |
| Series: | MSI1769 |
| RPM: | 4000 RPM |
| Other Names: | 1570-1874 |
| Operating Temperature: | - |
| Noise: | 72.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Frame: | Aluminum |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Auto Restart, Speed Sensor (Tach) |
| Fan Type: | Motorized Impellers |
| Current Rating: | 2.30A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CE, cUL, TUV, UL |
| Air Flow: | 345.0 CFM (9.66m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MSI1769H48B1+7-BBR, use the request quote form to request MSI1769H48B1+7-BBR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MSI1769H48B1+7-BBR.The price and lead time for MSI1769H48B1+7-BBR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MSI1769H48B1+7-BBR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
