MSF4800B-14-1040
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MSF4800B-14-1040 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MSF4800B-14-1040
Manufacturer Omron Automation & Safety
Description SAFETY LIGHT CURTAIN
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Series:MSF4800
Protective Height:1040mm
Protection:Finger
Other Names:MSF4800B141040
Operating Temperature:-10°C ~ 55°C
Operating Range:0.3m ~ 7.0m
Number of Beams:104
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Detection Capability:14mm
Beam Pitch:10mm