MSC8122TMP6400V
NXP Semiconductors / Freescale
MSC8122TMP6400V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MSC8122TMP6400V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MSC8122TMP6400V
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description DSP 16BIT 400MHZ MULTI 431FCBGA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:1.10V
Type:SC140 Core
Supplier Device Package:431-FCPBGA (20x20)
Series:StarCore
Packaging:Tray
Package / Case:431-BFBGA, FCBGA
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TJ)
On-Chip RAM:1.436MB
Non-Volatile Memory:External
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Interface:DSI, Ethernet, RS-232
Clock Rate:400MHz