MSB200FR
B B Battery
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MSB200FR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MSB200FR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MSB200FR |
|---|---|
| Manufacturer | B B Battery |
| Description | BATTERY LEAD ACID 2V 200AH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $232.83 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 16300g |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 2V |
| Termination Style: | Nut and Bolt, M8 |
| Standard Charge Time: | - |
| Standard Charge Current: | - |
| Size / Dimension: | 6.81" L x 4.37" W x 14.06" H (173.0mm x 111.0mm x 357.0mm) |
| Shipping Info: | - |
| Series: | MSB |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Discharge Rate: | - |
| Detailed Description: | 2V Lead Acid (VRLA) Battery Rechargeable (Secondary) 200Ah |
| Capacity: | 200Ah |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MSB200FR, use the request quote form to request MSB200FR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MSB200FR.The price and lead time for MSB200FR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MSB200FR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





