MS4800S-0520-00X-00R
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MS4800S-0520-00X-00R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MS4800S-0520-00X-00R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MS4800S-0520-00X-00R |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation and Safety |
| Description | SAFETY LIGHT CURTAIN SYSTEM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type Attributes: | IP65 |
|---|---|
| Shell Style: | 24V |
| Series: | MS4800 |
| Sensing Object: | Infrared (880nm) |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mechanical Life: | Cable with Connector |
| Manufacturer Part Number: | MS4800S-0520-00X-00R |
| Detection Pattern: | 787.4" (20m) |
| Description: | SAFETY LIGHT CURTAIN SYSTEM |
| Contact Rating @ Voltage: | PNP - Open Collector |
| Class: | 14ms |
| Breaker Type: | - |
| Accuracy: | Through-Beam |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MS4800S-0520-00X-00R, use the request quote form to request MS4800S-0520-00X-00R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MS4800S-0520-00X-00R.The price and lead time for MS4800S-0520-00X-00R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MS4800S-0520-00X-00R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

