MS3476W18-32PX
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MS3476W18-32PX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MS3476W18-32PX
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:-
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:18-32
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Series:Military, MIL-DTL-26482 G Series II, AFD
Packaging:Bulk
Other Names:DMS3476W18-32PX
Orientation:X
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:32
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Ingress Protection:Environment Resistant
Features:-
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:32 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:7.5A