MS2554A
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MS2554A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MS2554A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MS2554A |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | RF POWER TRANSISTOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 65V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | M216 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 600W |
| Package / Case: | M216 |
| Operating Temperature: | 200°C |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 6.2dB |
| Frequency - Transition: | 1.025GHz ~ 1.15GHz |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 65V 17.8A 1.025GHz ~ 1.15GHz 600W Chassis Mount M216 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 15 @ 1A, 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 17.8A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MS2554A, use the request quote form to request MS2554A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MS2554A.The price and lead time for MS2554A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MS2554A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



