MS2507L05D-RSR
Mechatronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MS2507L05D-RSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MS2507L05D-RSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MS2507L05D-RSR |
|---|---|
| Manufacturer | Mechatronics |
| Description | FAN AXIAL 25X7.4MM SLEEVE 5VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $12.81 | $12.199 | $11.437 | $11.056 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $10.141 | $9.531 | $9.34 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 7.40mm |
|---|---|
| Weight: | 0.011 lb (4.99g) |
| Voltage Range: | - |
| Voltage - Rated: | 5VDC |
| Termination: | - |
| Static Pressure: | 0.090 in H2O (22.4 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 25mm L x 25mm H |
| Series: | MS2507 |
| RPM: | 7000 RPM |
| Other Names: | 1570-1391 |
| Operating Temperature: | - |
| Noise: | 20.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Frame: | Plastic |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.110A |
| Bearing Type: | Sleeve |
| Approvals: | CE, cUL, TUV, UL |
| Air Flow: | 1.2 CFM (0.034m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MS2507L05D-RSR, use the request quote form to request MS2507L05D-RSR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MS2507L05D-RSR.The price and lead time for MS2507L05D-RSR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MS2507L05D-RSR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
