MS24266R24T57PN-LC
Buy MS24266R24T57PN-LC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MS24266R24T57PN-LC
Manufacturer Bel
Description CONN PLUG HSNG MALE 57POS INLINE
Data sheet
Type:For Male Pins
Shielding:Unshielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:24-57
Packaging:Bulk
Other Names:CMS24266R24T57PN-LC
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:57 (Power)
Note:Contacts Not Included
Ingress Protection:Environment Sealed
Includes:-
Housing Color:Black
Features:Coupling Nut
Fastening Type:Threaded
Coupling Nut Material, Plating:Aluminum, Anodized Black
Coupling Nut Diameter:1.760" (44.70mm)